Mój opiniotwórczy portal dla was

Mój nowoczesny blog dla was

Schorzenia dotykające dłoni i paznokci

Ludzkie stopy mogą być dotknięte przez rozmaite choroby. Z nich w większości wypadków, bowiem w ponad połowie wypadków, nasze stopy są zaatakowane przez grzybicę. Wskutek niej nasze paznokcie stają się kanarkowe oraz wyraźnie grubsze. Zachorowaniu na grzybicę paznokci sprzyja noszenie niewygodnego, przede wszystkim nadmiernie wąskiego obuwia. Inną chorobą jest tzw. zespół zielonych paznokci, której przeważnie ulegają osoby zmywające naczynia oraz moczący dłonie w detergentach. W tkankach wału paznokciowego ma prawo powstać natomiast stan zapalny, nazwany zanokcicą. Ostatecznie choroby wirusowe są w stanie spowodować brodawki płytek paznokciowych, których skutkiem może być brak wzrastania paznokcia. Wszelkie te schorzenia wolno odkryć oraz dobrze wcześnie je leczyć dzięki rozmaitego rodzaju badaniom, w szczególności badaniom bakteriologicznym i badaniom syntetycznym składu paznokcia. Chorobom tym można także zawczasu zapobiegać poprzez dobrą pielęgnację paznokcia, ale w razie konieczności też zmiana sposobu odżywiania i obuwia.

Wspominaliśmy już, że paznokcie w wielu przypadkach ulegają urazom mechanicznym. Pod taki specyficzny typ urazu można podciągnąć także obgryzanie paznokci. Występuje oczywiście tylko u rąk, choć może jakiś cyrkowiec bądź gimnastyk potrafiłby również obgryzać paznokcie u nóg. Jest bezsprzecznie oznaką rozległego zdenerwowania i szkodliwych nawyków, częściej napotykane u młodych ludzi. Obgryzać wolno także skórki w okolicach paznokci. 

Gdzie się udać, aby mieć śliczne i zdrowe stopy?

Ażeby posiadać śliczne i zadbane stopy, trzeba je bezsprzecznie każdego dnia pielęgnować, niemniej jednak też zadbać o dobre buty i leczenie chorób paznokci, jeśli takowe już na stopach występują. Jeśli niemniej jednak profilaktyka nie pomaga, polecamy komputerowe badanie stóp – podolodzy to lekarze, jacy specjalizują się w leczeniu schorzeń stóp, dłoni i paznokci. Wróćmy jednak do dbania o stopy – jedną ze szczególnych odmian dbałości o stopy jest stosowanie właściwej diety. Co wobec tego powinniśmy jeść? Potrzebne jest zapewnienie organizmowi właściwej ilości białek, w tym aminokwasów egzogennych, występujących w białkach jaj, mleku, serach i ryżu, dalej wapnia, znajdującego się w mleku, żółtkach jaj, serach, po pewnym czasie żelaza z czerwonego mięsa czy też natki pietruszki, krzemu, którego przede wszystkim dużo jest w świeżych owocach i warzywach, magnezu, który jest składnikiem kakao, czekolady oraz migdałów, oraz cynku, który jest zawarty m.in. w burakach, kapuście oraz kiełkach pszenicy.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.